Kwiecień
Maj
Czerwiec

Zwiń

BAZA FILMÓW

Strona główna »  BAZA FILMÓW

to_skomplikowane_zdjecie8.jpg

To skomplikowane

Dziennik Bridget Jones

Nic więc dziwnego, że zapiski pewnej pani dziennikarz po 30-tce, znalazły aż tak wiele wiernych czytelniczek, które w postaci zagubionej, roztargnionej a przede wszystkim samotnej Bridget, odnalazły swoje własne życie i sumienie zagłuszane alkoholem i wielką ilością czekoladowych łakoci.

To właśnie miłość

Życie i miłość mieszkańców Londynu przeplata się i osiąga zenit w wigilię Bożego Narodzenia - z romantycznymi, zabawnymi i słodko - gorzkimi tego konsekwencjami dla każdego, kto miał szczęście (albo nieszczęście) znaleźć się pod urokiem miłości. "To właśnie miłość" jest debiutem reżyserskim uznanego scenarzysty Richarda Curtisa, człowieka odpowiedzialnego za sukcesy takich filmów jak "Notting Hill" oraz "Cztery wesela i pogrzeb".

Dirty Dancing

Film okraszony muzyką, która w 1988 roku zdobyła Oskara i Złoty Glob.

Zakochany Szekspir

Zakochany Szekspir (ang. Shakespeare in Love) – amerykańska filmowa komedia kostiumowa z 1998 roku w reżyserii Johna Maddena.

Angielski pacjent (English Patient, The)

"Angielski Pacjent" jest adaptacją powieści Michaela Ondaatje. Akcja toczy się na przemian w dwóch okresach czasowych.

Romeo i Julia (1996)

Dramat "Romeo i Julia" Williama Szekspira przeniesiony na ekran przez Baza Luhrmanna jest bez wątpienia najbardziej niekonwencjonalną adaptacją tego klasycznego dzieła.

Amelia

"Amelia" to niezwykła i przewrotna komedia romantyczna Jean-Pierre'a Jeuneta. W tym wyjątkowym filmie groteska, surrealizm, ironia przeplata się z magią i bajkowością.